Uczniowie Elektryka z certyfikatami ECDLa.

23 uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku uzyskało certyfikaty ECDLa, które wręczone zostały w dniu 27 kwietnia br. Certyfikat ECDL, inaczej Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy jest świadectwem potwierdzającym posiadanie umiejętności obsługi komputera na ściśle określonym, jednolitym poziomie odnoszącym się do większości krajów europejskich i nie tylko. Uzyskuje się go po pomyślnym zdaniu siedmiu modułów dotyczących różnych dziedzin wykorzystania komputera. Testy dotyczą takich zagadnień jak: obsługa edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, Internetu oraz baz danych. Uzyskanie certyfikatów przez uczniów Elektryka świadczy o wysokim poziomie ich umiejętności oraz wiedzy z zakresu informatyki na poziomie europejskim.

W lutym br. jedna z pracowni komputerowych Zespołu Szkół Elektrycznych otrzymała miano certyfikowanego Laboratorium Edukacyjnego ECDL.