Kolejni Olimpijczycy w ELEKTRYKU.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych zostali finalistami kolejnej Olimpiady. Tym razem uczniowie klasy IV technikum, kształcący się w zawodzie technik informatyk: Gerard Głowacki, Konrad Sobiech i Łukasz Zwoniarkiewicz znaleźli się w finale XXXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości.

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości to konkurs, który wymaga od uczestników szerokiej wiedzy i umiejętności z zakresu:

• prawa własności przemysłowej;
  • umiejętności dokonywania i zgłaszania projektów wynalazczych;
  • technik twórczego myślenia;
  • znajomości ważniejszych wynalazków i ich twórców.

Finał olimpiady odbył się w dniach 29 - 31 maja 2012 roku w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie).

Opiekunami uczniów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych mgr inż. Wojciech Syska i dr inż. Andrzej Aftański.

Uzyskane tytuły finalistów powodują, że uczniowie będą zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na etapie teoretycznym otrzymując 100% punktów.

Gratulujemy sukcesu!!!

Dodatkowo w trakcie Olimpiady zorganizowane zostały zawody strzeleckie, w których drużyna Zespołu Szkół Elektrycznych zajęła III miejsce.