ELEKTRYK nokautuje!

Trzeciego kwietnia w Centrum Kształcenia Praktycznego działającego w ramach Centrum Doskonalenia i Edukacji przy ul. Ogniowej we Włocławku miało miejsce podsumowanie konkursu Najciekawsza praca elektroniczna. Konkurs oczywiście zdominowany został przez uczniów ELEKTRYKA, którzy zajęli wszystkie czołowe lokaty wraz z pierwszym miejscem, które przypadło Jonaszowi Tomaszewskiemu z klasy IITb kształcącemu się w zawodzie technik elektronik. Jonasz zbudował lewitator magnetyczny, czyli urządzenie, dzięki któremu można obserwować unoszące się wbrew sile grawitacji przedmioty. Wśród innych prac znajdowały się m.in. robot Followliner, wzmacniacz, makieta energooszczędnego domu i inne. Ich autorami byli: Adrian Wrzesiński (klasa 1az), Hubert Bakalarski (IIITa), Tomasz Wiśniewski (IITc), Stefan Topić (IITb), Dawid Walter (ITb), Andrzej Wąsowski (ITb) i Bartosz Chmielewski (IITa).
Nagrody dla uczniów stanowiły mierniki elektroniczne, lutownice, ubrania robocze, a także bony upoważniające do zniżki w opłacie za kurs przygotowujący do egzaminów na prawo jazdy w jednym z regionalnych ośrodków kursowych. Konkurs prowadzony przez CDiE jest pochodną uznanego we Włocławku konkursu Turniej Młodych Mistrzów Elektroniki organizowanego przez Zespół Szkół Elektrycznych, którego już IV edycja odbywa się w bieżącym roku szkolnym. Przypominamy, że prace konkursowe przyjmowane będą do połowy maja, a deklarację uczestnictwa w konkursie należy złożyć w sekretariacie szkoły do połowy kwietnia - bliższe informacje o Turnieju znajdują się w dziale Konkursy.