Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie "Moja wizja praw dziecka".

14 czerwca 2012 roku w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie pt. Moja wizja praw dziecka - tego co w nich dobre i co złe. Stan aktualny i propozycje zmian. Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Laureatem konkursu został Sebastian Szymański z klasy I TD, który zajął I miejsce. Opiekunem ucznia jest p. Dorota Chmielewska.
Organizatorem konkursu był Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Uroczystość wręczenia nagród została połączona z wykładem obejmującym problematykę praw dziecka oraz zwiedzaniem Muzeum Dyplomacji i Uchodźctwa Polskiego, jedynym takim w Polsce. Funkcjonuje ono pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.