W królewskich komnatach - ELEKTRYK wśród najlepszych.

28 maja Arkady Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Prezentacje Projektów Młodzieżowych organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Najaktywniejsi uczniowie z całej Polski zostali zaproszeni do zaprezentowania efektów swojej całorocznej pracy. Wyróżniona tam praca Zespołu Szkół Elektrycznych z Włocławka to 5 modułowy projekt dotyczący włocławskiego środowiska lokalnego pt: Przeszłość, współistnienie, kultura, religia, teraźniejszość - przez pryzmat sylwetek włocławian.

Wśród gości minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, podkreślała istotną rolę prezentowanych projektów w procesie edukacji mówiąc: Projekt edukacyjny jest narzędziem, który przygotowuje młodych ludzi do pracy z dorosłymi. Uczy pracy zespołowej. Uczy przede wszystkim uzgodnienia pewnych poglądów, poszukiwania i dochodzenia do rozwiązania danego problemu, a to jest to, czego najbardziej nam, społeczeństwu polskiemu, potrzeba.

Zespół projektowy Elektryka reprezentowali: Koordynator projektu Agnieszka Chmielewska oraz uczniowie: Marek Nakonieczny z III Te, Mateusz Pakulski z III Ta, Lidia Kurzawska z I Te i Maciej Lisowski z I Tc.