Wojna Robotów miniSUMO - piąte starcie.

19 kwietnia odbył się coroczny konkurs Wojna Robotów miniSUMO - piąte starcie, w którym wystartowały roboty naszych uczniów. Po zwycięstwie w zeszłorocznych zawodach mogliśmy oczekiwać zaciętej rywalizacji i tak faktycznie było. Nasz robot, wykonany przez ucznia klasy IV Tb Pawła Troszyńskiego, w fazie grupowej zawodów wygrał wszystkie swoje walki. W półfinałach niestety zmierzył się w ostatniej walce z robotem zwycięzców tegorocznego turnieju - Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych nr 5 z Bydgoszczy. Po zaciętej walce lepszym niestety okazał się robot przeciwników, którym serdecznie gratulujemy, gdyż w walkach finałowych rozgrywanych przez trzy roboty dwa pierwsze miejsca zdobyli właśnie zawodnicy Technikum z Bydgoszczy. Zawody były bardzo udane. Uczniowie spotkali się z absolwentami naszego technikum studiującymi (z bardzo dobrymi wynikami) na wydziale Teleinformatyki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Nabrali ochoty do poszerzania wiedzy i budowy kolejnych robotów. Szykujemy się zatem do kolejnych zawodów.