Strzelectwo to nasza domena.

17.05.2012r. w Urzędzie Miasta Włocławek, odbył się miejski finał Olimpiady Obrony Cywilnej 2012. Wzięło w nim udział 12 zespołów z różnych szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie: Krzysztof Michalak IIITb oraz Łukasz Przywitowski IITe po zaciętej rywalizacji zajęli II miejsce.

Natomiast 20 kwietnia 2012r. drużyny z ZSEl ponownie wzięły udział w ostatnich tegorocznych zawodach Szkolnej Ligi Strzeleckiej we Włocławskim LOK-u. Uczniowie włożyli dużo pracy, aby ulepszać swoje umiejętności strzeleckie. Zaowocowało to I miejscem w kategorii chłopców oraz IV miejscem w kategorii dziewcząt. W skład drużyn wchodzili: Falkowski Jakub, Kaniewski Dawid, Pospieszny Maciej, Szczupakowski Dawid, Danielak Paulina, Grzona Olga, Kurzawska Lidia, Stawarz Natalia.
Na szczególne wyróżnienie zasłużył Dawid Szczupakowski, który zajął indywidualne III miejsce w kategorii chłopców.
Opiekunką oraz organizatorką wyjazdu była Dorota Kwiatkowska.