Sukces ELEKTRYKA w ogólnopolskim konkursie Mój pomysł na zieloną ENERGIĘ

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na temat odnawialnych źródeł energii: "Mój pomysł na zieloną energię". Konkurs został zorganizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w Krakowie i dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczestników na problem zużycia energii oraz możliwości pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych. Prezentację konkursową o źródłach energii odnawialnej w okolicach Włocławka przygotowali uczniowie klasy I TA: Jacek Górski, Jarosław Kawczyński, Filip Wilczyński pod opieką p. Piotra Misiaka. Praca uczniów została nagrodzona w postaci zestawu edukacyjnego do produkcji energii ze źródeł odnawialnych. W skład zestawu wchodzą: turbina wiatrowa, panele fotowoltaiczne, regulator ładowania akumulatora, akumulator i miernik wielkości elektrycznych.