Otwarcie pracowni elektronicznych systemów alarmowych SATEL.
29. 09. 2012

28 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyło się uroczyste otwarcie pracowni elektronicznych systemów alarmowych SATEL. Gdańska firma - producent urządzeń alarmowych, umożliwiała włocławskiemu "Elektrykowi" uruchomienie specjalistycznej pracowni. W nowej pracowni znajdują się stanowiska uczniowskie, służące do programowania systemów alarmowych, kontroli dostępu oraz monitoringu alarmów. Uczniowie w ramach specjalizacji poznają zasady projektowania i programowania systemów alarmowych oraz obsługę i montaż zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych.

Na uroczystym otwarciu pracowni nie zabrakło przedstawicieli władz miasta Włocławka, Starostwa Powiatowego w Toruniu, Kuratorium Oświaty, lokalnych przedsiębiorców, dyrektorów włocławskich szkół zawodowych, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych oraz włocławskich mediów.

Podczas otwarcia pracowni podpisano porozumienie dotyczące dalszej współpracy Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku z gdańską firmą Satel. Firma Satel współpracuje na terenie Polski z takimi instytucjami i szkołami jak: Technikum Łączności w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Zarządzania w Warszawie, Politechnika Koszalińska, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie. Koordynatorem projektu eduSatel jest pracownik firmy p. Maciej Domagalski.

Powstanie pracowni elektronicznych systemów alarmowych jest wspomagane projektem unijnym "Szkoła innowacyjna i konkurencyjna - dostosowanie oferty szkolnictwa zawodowego do wymagań lokalnego rynku pracy", którego liderem jest Starostwo Powiatowe w Toruniu, a partnerem projektu jest Urząd Miasta Włocławek.

W miesiącu grudniu odbędzie się szkolenie nauczycieli przedmiotów zawodowych w siedzibie firmy Satel w Gdańsku.

Powstanie pracowni jest przykładem dobrej współpracy szkoły z pracodawcami, co jest istotnym faktem przy wprowadzaniu nowej podstawy programowej w szkołach zawodowych.

O część gastronomiczną imprezy zadbała restauracja Portofino.