Austria oczami sztuki.
29.04.2013

W minionym miesiącu młodzież ZSEl zaangażowała się artystycznie, biorąc udział w konkursach zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową we Włocławku. Reprezentacja w składzie: Damian Centkowski z kl. II Ta oraz Jakub Jasiński z kl. III Td przygotowała indywidualne prace plastyczne na konkurs "Gustaw Klimt und ich", inspirowane dziełami austriackiego malarza Gustawa Klimta. Troje uczniów: Lidia Kurzawska z kl. II Te oraz Bartosz Bett i Adam Królikowski z kl. II Td przygotowali prezentacje multimedialne o Austrii pod hasłem: "Austria w oczach młodego Polaka". Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się Damian oraz Jakub, którzy dyplomy za przepiękne prace odebrali podczas "Dnia Austriackiego w PWSZ", zorganizowanego przez Zakład Filologii Germańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku 17 kwietnia 2013 r. W programie imprezy znalazły się: wykład Honorowego Konsula Republiki Austrii prof. Szczepana Miłosza pt. "Zadania Konsulatu Honorowego Austrii w rozwoju współpracy z gospodarką Austrii i wzbogacaniu elementów kulturowych Austrii. Modele biznesowej współpracy z Austrią", studenckie prezentacje, warsztaty językowe dla studentów filologii germańskiej i uczniów pt. "Austriacki wariant języka niemieckiego", warsztaty metodyczne wydawnictwa Hueber Verlag dla nauczycieli języka niemieckiego, projekcja filmu o Austrii, finały konkursów: plastycznego "Gustaw Klimt und ich" oraz multimedialnego "Austria w oczach młodego Polaka".
W imprezie uczestniczyli wszyscy zaangażowani w konkursy uczniowie, a opiekę nad nimi sprawowały p. Beata Buława oraz p. Sonia Trzciałkowska, germanistki z ZSEl.