Nasi reprezentanci na XV edycji "Euroelektry".
22.01.2013

Wieloletnią już tradycją jest udział uczniów naszej szkoły w regionalnych zmaganiach Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektry" organizowanej przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich przy wsparciu rozlicznych uczelni technicznych, m.in. Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i pracodawców branży elektrycznej i elektronicznej. Tegoroczny II etap konkursu miał miejsce 8 stycznia w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy, gdzie uczestniczący w trzech kategoriach konkursowych uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące zarówno zagadnień omawianych podczas lekcji w szkole, jak również tych, które poziomem trudności znacznie przekraczają wymagania średniej szkoły technicznej. W sumie w grupie elektrycznej uczestniczyło 4 najlepszych uczniów z regionu kujawsko-pomorskiego, w tym nasz reprezentant Hubert Bakalarski z klasy IVA, w grupie elektronicznej startowało 13 uczniów (nasi reprezentanci to Mateusz Sarbinowski i Wojciech Giełdziński z klasy IVB), natomiast w grupie teleinformatycznej rozwiązywało zadania 7 uczniów (nasza szkoła nie była reprezentowana w tej kategorii). Opiekunem uczniów był dr Andrzej Aftański. Wyniki zmagań znane będą najprawdopodobniej pod koniec lutego. Warto przypomnieć, że w "Euroelektrze" uczniowie Elektryka odnosili znaczące sukcesy zdobywając tytuły laureatów i zajmując czołowe lokaty. Jak będzie w tym roku, czas pokaże.