Konkurs Losy Sybiraków na Wschodzie.
22.04.2013

19 kwietnia 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu : "Syberyjska Golgota". Losy Sybiraków na Wschodzie w latach 1795-1956. Był on adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Honorowy patronat sprawował Marszałek Województwa p. Piotr Całbecki. Celem konkursu było:

• propagowanie wśród młodzieży wiedzy o Polakach w latach 1795-1956,
  • wzmocnienie postaw patriotycznych,
  • upowszechnienie wiedzy na temat historii Polaków.

Rozstrzygnięcie konkursu zostało powiązane z 73. rocznicą deportacji Polaków na Syberię. Zaproszonymi gośćmi byli parlamentarzyści i władze samorządowe województwa kujawsko-pomorskiego.

Laureatem I miejsca został Adam Czyżewski z kl. II TD w zawodzie technik informatyk, który w nagrodę otrzymał cyfrowy aparat fotograficzny.

Opiekunem ucznia była p. Dorota Chmielewska.