II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.
27. 11. 2012

We włocławskim Gimnazjum nr 2 w dniu 24 listopada 2012 roku, odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, nad którym honorowy patronat sprawował poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke.Wzięły w nim udział reprezentacje szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zadanie konkursowe polegało na wpisaniu odpowiedzi na pytania otwarte. Wśród nich były m.in. dotyczące znajomości genezy Unii Europejskiej, państw członkowskich, strefy euro, nazw instytucji unijnych, traktatów, motta UE, języków urzędowych, flagi, hymnu, programów unijnych, dzięki którym młodzież może kształcić się w innym kraju, itp.
Wszystkie nagrodzone miejsca zajęli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych:

• I miejsce (49 punktów) zajął uczeń klasy maturalnej Zespołu Szkół Elektrycznych- Kamil Mularski, który wraz z opiekunką Agnieszką Chmielewską, w nagrodę pojedzie do Brukseli na specjalne zaproszenie posła Janusza Zemke. W imieniu posła nagrodę Kamilowi wręczyła Beata Nejman, asystentka Janusza Zemke we Włocławku. Udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli będzie doskonałą okazją do poznania w praktyce funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, pracy eurodeputowanych, ale także zwiedzenia stolicy Europy - Brukseli.
  • II miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Elektrycznych Monika Zielińska
  • III miejsce przypadło w udziale również uczniowi Zespołu Szkół Elektrycznych Łukaszowi Pawłowskiemu.