Kolejny sukces uczennicy ZSEl.
27. 06. 2013

25 czerwca 2013r. w Archiwum Państwowym w Toruniu Oddział we Włocławku odbyło się wręczenie nagród dla laureatów I edycji Regionalnego Konkursu Historycznego "Obywatelski Włocławek - Region - Kraj" im. Bartłomieja Kołodzieja pt. "Lata przełomu (1989-1991) w regionie oczami świadków i uczestników".

Celem Konkursu było m.in.:

• kształtowanie postaw obywatelskich i tożsamości regionalnej,
  • przygotowanie do udziału w działaniach obywatelskich,
  • rozpowszechnienie wiedzy o samorządzie, lokalnym i regionalnym życiu społeczno-gospodarczym oraz politycznym,
  • inspirowanie młodzieży do samodzielnych poszukiwań poznawczych.

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci szkół wyższych z terenu Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Organizatorami Konkursu były: Polskie Towarzystwo Historyczne, Włocławskie Towarzystwo Naukowe i Projekt Obywatele Włocławka.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyła Monika Zielińska z klasy ITb ucząca się w zawodzie technik elektronik. Opiekunem uczennicy była p. Dorota Chmielewska.