Znajdź wiadomość

Wyszukiwanie według nagłówków i treści

Odwiedzin:
dziś 13, wszystkich 2786066, online 1

Strona załadowała się
w 0.00762892 s
zużywając 1,15 MB

 

 
Uczniowie Elektryka Finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych.
25. 06. 2013

 

Uczniowie Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku zostali finalistami VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych.

Uczniowie klasy II b, kształcący się w zawodzie technik elektronik: Andrzej Wąsowski i Bartosz Cichocki zbudowali modułowy układ laboratoryjny, służący do badania współpracy układów scalonych technologii TTL oraz CMOS. Zgłoszone urządzenie składa się ze stacji bazowej oraz 9 modułów, pozwalających na zapoznanie się z problematyką łączenia układów scalonych różnych technik realizacji. Co warte podkreślenia - nasi olimpijczycy wykazali się dużą samodzielnością, konstruując urządzenie bardzo proste i łatwe do wdrożenia do masowej produkcji.

Z kolei uczniowie klasy III f, kształcący się w zawodzie technik teleinformatyk: Kamil Zabost oraz Marek Pawłowski nakręcili film "Jak dostosować stary telewizor do naziemnej telewizji cyfrowej", który stanowi pomoc dydaktyczną w realizacji programu nauczania szkoły, a umieszczony na stronie internetowej szkolnej telewizji "ELTv", pozwala mieszkańcom Włocławka wejść bez większych obaw w nową erę telewizji cyfrowej.

Natomiast kształcący się w zawodzie technik elektryk uczeń klasy IV a, Hubert Bakalarski, skonstruował interaktywny, mikroprocesorowy wykrywacz wyładowań atmosferycznych, który umożliwia wczesne wykrycie zbliżającej się burzy. ,/p>

Uzyskane tytuły finalistów powodują, że uczniowie będą zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na etapie teoretycznym, otrzymując 100% punktów.

Podsumowanie Olimpiady oraz uroczyste wręczenie dyplomów, zaświadczeń i wyróżnień odbyło się 7 czerwca 2012 roku w Domu Technika NOT w Warszawie.


Do góry  | Powrót do aktualności

 

© Copyright Zespół Szkół Elektrycznych 2020

Technikum nr 4, Szkoła Branżowa I Stopnia nr 3