"Oni tworzyli naszą historię" - ELEKTRYCY wśród najlepszych.
21.03.2013

19 marca 2013 w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię".

Konkurs miał zachęcić młodych ludzi do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie oraz dokumentowania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych archiwach.

Na konkurs można było nadsyłać prace pisemne o tematyce "O ludziach" lub "O wydarzeniach" w dwóch kategoriach: dla gimnazjalistów i szkół ponadgimnazjalnych. Wpłynęło ponad 70 prac. Organizatorem przedsięwzięcia był Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z Fundacją gen. E.Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskim Armii Krajowej oraz Biblioteką Pedagogiczną w Toruniu.

Miło nam poinformować, że decyzją Kapituły konkursu 2 wyróżnienia otrzymali uczniowie "Elektryka": Monika Zielińska z kl.ITB i Sebastian Szymański z kl.IITD. Opiekunem uczniów była p. Dorota Chmielewska.