w 0.01052094 s

Narodowe czytanie Pana Tadeusza.
10. 09. 2012

O, gdybym kiedy dożył tej pociechy,
Żeby te księgi zbłądziły pod strzechy.

- pisał Adam Mickiewicz w "Epilogu" z "Pana Tadeusza". Inicjatywa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego ukazała spełnienie marzeń wieszcza. Oto 8 września 2012 roku w całej Polsce rozbrzmiewały strofy narodowej epopei Polaków. Włocławianie głośno czytali wybrane fragmenty "Pana Tadeusza" na Bulwarach, a komisja konkursowa oceniała różne interpretacje poematu. Wśród laureatów konkursu znalazły się dwie uczennice Elektryka, Ada Górecka - laureatka pierwszego miejsca i Monika Zielińska - laureatka trzeciego miejsca. Ada i Monika są uczennicami klasy I Tb. Dziewczynom serdecznie gratulujemy.

Uczestnicy imprezy przybywali na poetyckie spotkanie nad Wisłą z tomikiem Mickiewicza pod pachą, aby zdobyć pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w "Narodowym czytaniu Pana Tadeusza". Także biblioteka szkolna Elektryka może się pochwalić cenną pamiątką.