15 Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych
03. 01. 2013

ELEKTRYK znowu doceniony!

W ubiegłym roku 1. we Włocławku, 2. w województwie kujawsko-pomorskim, w pierwszej 30 szkół w Polsce.

W roku bieżącym 1. we Włocławku, 2. w województwie kujawsko-pomorskim, 23 miejsce w Polsce - a więc znów na szczycie!

Tak oceniono technikum w Zespole Szkół Elektrycznych na podstawie wyników egzaminów zewnętrznych, olimpiad przedmiotowych i opinii szkół wyższych. Opracowywany od 15 lat przez Perspektywy i Rzeczpospolitą ranking szkół prezentuje najlepsze w kraju szkoły średnie w dwóch odrębnych kategoriach - liceów ogólnokształcących (500 najlepszych w kraju i 50 najlepszych w województwie) i techników (250 najlepszych w kraju i 50 w województwie). W tym roku w kategorii techników na wynik wielkiego porównywania osiągnięć miały wpływ następujące czynniki:

• matura z przedmiotów obowiązkowych - 25%
  • matura z przedmiotów dodatkowych - 20%
  • wyniki egzaminów zawodowych - 30%
  • sukcesy w olimpiadach - 20%
  • opinia akademicka - 5%

Po uwzględnieniu wszystkich czynników sklasyfikowano ELEKTRYK na 1. miejscu we Włocławku, 2. w województwie kujawsko-pomorskim i 23. w Polsce.

Reportaż nakręcony przez cw24.tv - Włocławską telewizję informacyjną

Delegacja Zespołu Szkół Elektrycznych uczestniczyła gali finałowej XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, opublikowanego przez dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy zorganizowanej w aulii Politechniki Warszawskiej.

14 stycznia br. odbyło się spotkanie dyrektorów szkół wyróżnionych w rankingu Perspektywy 2013 z Prezydentem Miasta Włocławka p. Andrzejem Pałuckim. W spotkaniu udział wzięli p. Wanda Muszalik - zastępca prezydenta Miasta Włocławka, p. Bożena El-Maaytah - dyrektor Wydziału Edukacji, p. Irena Podłucka - dyrektor Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku oraz. Piotr Czapiński - dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych. W rankingu Perspektywy 2013 technikum w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku otrzymało Dyplom Złotej Szkoły 2013 w kategorii techników, a Liceum Ziemi Kujawskiej dyplom Srebrnej Szkoły 2013 w kategorii liceów. Pan Andrzej Pałucki przekazał listy z gratulacjami dla wyróżnionych szkół.

6 lutego br. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Na zaproszenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w uroczystości udział wzięła delegacja z Zespołu Szkół Elektrycznych, którą tworzyli: Piotr Czałapiński - dyrektor, Jarosław Nadolski - przedstawiciel grona pedagogicznego oraz Sławomir Królikowski - uczeń technikum, stypendysta Prezesa Rady Ministrów. Urząd Miasta Włocławek reprezentowała p. Wanda Szczygielska - kierownik Referatu Oświaty w Wydziale Edukacji. Włocławskie Liceum Ziemi Kujawskiej reprezentowała dyrektor szkoły p. Irena Podłucka. Za wysokie miejsce osiągnięte w rankingu Perspektywy 2013 włocławski "Elektryk" otrzymał list gratulacyjny oraz wysokiej klasy sprzęt komputerowy w postaci skanera hP SCANJET G3110, publikację przyrodniczą i materiały biurowe.