Wykrywacz wyładowań atmosferycznych nagrodzony w wielkim finale.
06. 05. 2013

Hubert Bakalarski, uczeń klasy maturalnej Zespołu Szkół Elektrycznych uzyskał III nagrodę w VI edycji ogólnopolskiego konkursu "Elektryzująca Pasja" 29 kwietnia na uroczystej Gali na Politechnice Wrocławskiej ogłoszono nazwiska zwycięzców ogólnopolskiego konkursu "Elektryzująca Pasja". Hubert stworzył wykrywacz wyładowań atmosferycznych.

Wykrywacz burz był jednym z spośród czterdziestu siedmiu nadesłanych na konkurs prac i został wysoko oceniony przez komisję wyłaniającą zwycięzców.

Zaprojektowany i skonstruowany detektor piorunów jest urządzeniem pozwalającym na wczesne wykrywanie zjawisk burzowych. Detektor pozwala wykryć nadciągającą burzę na długo przed tym, zanim towarzyszące jej wyładowania elektryczne staną się słyszalne i widzialne. Dane z wykrywacza są przedstawiane na stronie internetowej szkoły.

W ocenie jury w którego skład weszli przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej, Centrum Kształcenia Praktycznego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego oraz inicjatora przedsięwzięcia - firmy Elektrotim S.A. przedstawiony przez Huberta Bakalarskiego innowacyjny i kreatywny projekt to dowód na to, że prawdziwa pasja i poświęcenie wolnego na realizację hobby, już w bardzo młodym wieku, może zaprocentować sukcesem.

Hubert Bakalarski kształci się w zawodzie technik elektryk i niebawem będzie zdawał egzamin maturalny oraz zawodowy. Opiekunem ucznia w konkursie był. p. Piotr Misiak nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku. Konsultacji udzielili: p. Jarosław Dąbrowski w zakresie elektroniki i p. Jarosław Nadolski - grafika.

W konkursie wziął również udział Jakub Szymański, uczeń klasy II - technik teleinformatyk. Uczeń otrzymał nagrodę za udział w konkursie praz pamiątkowy dyplom. Opiekunem ucznia był p. Andrzej Aftański.

Do góry  | Więcej o wwa  | Powrót do aktualności