Pamięć o zbrodni katyńskiej
17. 04. 2015

Program uroczystości z okazji 75 rocznicy zbrodni katyńskiej (23.04.2015 r.) - dzień pierwszy

• godz. 10:00 Zespół Szkół Elektrycznych ul. Toruńska 77/83
    • Zapalenie znicza pod Dębem Pamięci Stanisława Felickiego z okazji 5. rocznicy posadzenia go na terenie Zespołu Szkół Elektrycznych (uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych).
  • godz. 11:00 Centrum Kultury "Browar B" ul. Łęgska 28
    • Rozpoczęcie uroczystości z okazji 75. rocznicy zbrodni katyńskiej:
      • zaproszenie uczestników do Sali Kameralnej
      • przywitanie i przedstawienie gości
  • ok. godz. 11:15
    • wprowadzenie historyczne na temat zbrodni katyńskiej (p. Marian Cieślak, Muzeum Historii Włocławka)
    • przedstawienie okoliczności posadzenia Dębu Pamięci Stanisława Felickiego uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych)
    • zaprezentowanie sylwetki zamordowanego w Katyniu Stanisława Felickiego i przywitanie jego syna, Jana Felickiego (p. Agnieszka Chmielewska, Zespół Szkół Elektrycznych)
  • ok. godz. 12:00
    • przerwa na kawę
    • zwiedzanie galerii prac konkursowych (autorzy prac finałowych stoją przy swych plakatach i przedstawiają je oglądającym)
  • ok. godz. 12:15
    • przedstawienie idei konkursu na plakat o zbrodni katyńskiej (p. Beata Cieślak, p. Magdalena Lewandowska, Zespół Szkół Elektrycznych)
    • podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom
    • rozdanie uczestnikom uroczystości gazetki okolicznościowej prezentującej postać Stanisława Felickiego
    • występ zespołu muzycznego z Zespołu Szkół Elektrycznych "The Rest of Rolls"
  • ok. godz. 12:45
    • zwiedzanie przez uczestników uroczystości Centrum Kultury "Browar B".

Program uroczystości z okazji 75 rocznicy zbrodni katyńskiej (24.04.2015 r.) - dzień drugi

• godz. 17:00
    • Centrum Kultury "Browar B", Sala Kameralna - spotkanie otwarte z Janem Felickim, synem zamordowanego w Katyniu Stanisława Felickiego, emerytowanym profesorem Politechniki Warszawskiej; spotkanie prowadzone przez p. Jarosława Śliwińskiego