II miejsce w IV Kujawskim Konkursie Języka Angielskiego.
18. 04. 2016

21 marca odbył się w naszej etap szkolny IV Kujawskiego Konkursu Języka Angielskiego, w którym nasza szkoła bierze corocznie udział. Przystąpiło do niego 16 uczniów z klas II i III Technikum. 5 osób zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego, który miał miejsce 8 kwietnia w siedzibie PWSZ we Włocławku i do którego przystąpili uczniowie z województwa kujawsko – pomorskiego, m.in. z Rypina, Radziejowa, Grudziądza, Torunia, Bydgoszczy, Lubrańca, Inowrocławia oraz Włocławka. Uczniowie przystąpili do testu sprawdzającego umiejętność słuchania ze zrozumieniem, gramatyki, słownictwa oraz znajomości elementów kultury o krajach angielskiego obszaru językowego. Do etapu finałowego Komisja Konkursowa zakwalifikowała 10 osób z najwyższą punktacją w poprzednim etapie i finał rozegrał się między uczestnikami z Bydgoszczy, Inowrocławia i Włocławka. Etap finałowy polegał na rozmowie z komisją na temat wylosowany przez uczestnika. Wszyscy uczestnicy finału prezentowali wysoki poziom, ale walka o podium rozegrała się między reprezentantami Bydgoszczy, Inowrocławia i Włocławka, którzy zachwycili komisję konkursową bogatym zakresem słownictwa i niemal stuprocentową poprawnością gramatyczną oraz bardzo dobrą wymową. Tomasz Rocławski z klasy II TB jako jedyny z Włocławka znalazł się w finałowej trójce i ostatecznie zajął II miejsce w konkursie. Zdaniem komisji konkursowej trójka finalistów prezentowała bardzo wyrównany poziom, co spowodowało, że decyzja o tym, jak uplasują się na szczycie listy finalistów była bardzo trudna.

Ostatecznie przyznano:

1. I miejsce reprezentantowi III LO w Inowrocławiu Mikołajowi Czynszowi – 60 punktów (najwyższy wynik);
  2. II miejsce reprezentantowi ZSE we Włocławku Tomaszowi Rocławskiemu – 59 punktów;
  3. III miejsce dla Zuzanny Żychskiej z Bydgoszczy – 56,5.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Agnieszka Kaczorowska