Kolejny sukces Tomasza w konkursie języka angielskiego.
01. 12. 2015

Tomasz Rocławski, uczeń klasy II TB zdobył II miejsce w konkursie “Best of the Best edycja 2015”. Jest to kolejny sukces ucznia naszej szkoły w konkursie języka angielskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki, porównany przez organizatora do poziomu licencjata Filologii Angielskiej.

13 listopada 2015r. w gmachu III Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku odbył się etap pisemny konkursu “Best of the Best edycja 2015” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Włocławek oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Do etapu przystąpiły 3-osobowe drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów pod opieką Pani Agnieszki Kaczorowskiej.

Do etapu ustnego, który odbył się w “Browarze B” w dniu 20 listopada 2015r., zostało zakwalifikowanych 10 najlepszych uczniów gimnazjów i 10 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tej grupie znalazł się Tomasz Rocławski. Finaliści odpowiadali przed komisją składającą się zarówno z nauczycieli języka angielskiego, jak i “native speakerów”.

Po zmaganiach konkursowych zostali wyłonieni zwycięzcy.

W nagrodę Tomasz otrzymał 150 zł w gotówce ufundowane przez Miziołek Coaching Językowy, książkę i przewodnik turystyczny w języku angielskim oraz koszulkę i gadżety. Serdecznie gratulujemy!