Znajdź wiadomość

Wyszukiwanie według nagłówków i treści

Odwiedzin:
dziś 10, wszystkich 2789119, online 4

Strona załadowała się
w 0.00757909 s
zużywając 1,15 MB

 

 
07. 04. 2016

 

W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku kolejny raz odbył się Okręgowy Finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, blok "B" - Wynalazczość.

W tym roku drużynę „Elektryka” tworzyli wielokrotni laureaci różnych konkursów tegoroczni maturzyści: Monika Zielińska – technik elektronik, Szymon Grzelak – technik informatyk oraz Igor Jatczak - uczeń klasy III technik elektronik. Opiekunem uczniów jest p. mgr inż. Wojciech Syska – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Połączenie sił reprezentantów różnych zawodów sprawiło, że na tym etapie rywalizacji drużyna Elektryka zajęła 1 miejsce. Tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego. Od uczestników olimpiady wymagana była szeroka wiedza i umiejętności z zakresu prawa własności przemysłowej, umiejętności praktyczne dokonywania i zgłaszania projektów wynalazczych, znajomość technik twórczego myślenia oraz znajomość ważniejszych wynalazków i ich twórców.

W ogólnopolskim finale wystąpią drużyny z 25 okręgów. Pierwsza 50-tka uczestników uzyska tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Finał Olimpiady odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Koszalinie.

"Trzymamy kciuki" i życzymy powodzenia.


Do góry  | Powrót do aktualności

 

© Copyright Zespół Szkół Elektrycznych 2020

Technikum nr 4, Szkoła Branżowa I Stopnia nr 3