Uczniowie z Elektryka finalistami ogólnopolskiej olimpiady.
14. 06. 2016

W dniach 10-12 czerwca w Koszalinie odbyły się finały ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, blok "B" - Wynalazczość.

Okręg kujawsko-pomorski reprezentowała trójka uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, która wcześniej zwyciężyła w eliminacjach okręgowych. Cała trójka nie zawiodła. Uczniowie uzyskali tytuły finalistów i przepustki na najbardziej prestiżowe studia w wybranym przez siebie kierunku.

W finale brali udział tegoroczni maturzyści: Monika Zielińska – technik elektronik, Szymon Grzelak – technik informatyk oraz Igor Jatczak - uczeń klasy III technik elektronik. Uzyskanym wynikiem Igor Jatczak, zapewnił sobie 100% wynik na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie na etapie teoretycznym.

W czasie finałów był czas na rejs po Bałtyku...

... oraz spacer po Koszalinie.

Do olimpiady uczniów przygotowywał Wojciech Syska – nauczyciel przedmiotów zawodowych, a na wyjeździe opiekę sprawował Piotr Człapiński – dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.