Kolejny sukces uczniów w innowacjach technicznych.
12. 05. 2016

Dwie drużyny uczniów z Technikum w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiej OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI, BLOK A – Innowacje Techniczne.

Pierwszą drużynę stanowili uczniowie klasy II - Adam Kruszyna i Filip Nowakowski, kształcący się w zawodzie technik elektryk. Rywalizowali w kategorii pomoc dydaktyczna. Zestaw, który złożyli nosi nazwę: „Zestaw dydaktyczny do badania systemu fotowoltaicznego off-grid”. Projekt uczniów umożliwia prowadzenie wielotematycznych zajęć praktycznych z zakresu badania: baterii fotowoltaicznych, magazynowania energii, źródeł światła i przetwarzania energii elektrycznej przy pomocy przekształtników energoelektronicznych. Ponadto powieszony na ścianie może służyć jako pokazowy zestaw edukacyjny promujący odnawialne źródła energii.

Drugą drużynę tworzyli Dominik Koralewski i Marcin Wołczyk uczniowie klasy pierwszej – technicy elektrycy. Praca, którą stworzyli oceniana była w kategorii pomysł techniczny. Nosi on nazwę „Ekologiczny, uniwersalny przełącznik zasilania PZ-1”. Projekt oparty został na idei współpracy urządzeń typu master / slave. Przełącznik umożliwia załączanie i wyłączanie dowolnych odbiorników sterowanych zależnie od aktywności odbiornika nadrzędnego.

Ogłoszenie wyników finałowych nastąpi w dniu 31 maja 2016 r. w Warszawie. Opiekunem obydwu drużyn był mgr inż. Jacek Kandyba – nauczyciel zajęć zawodowych.

Reportaż zrealizowany przez reporterów CW24tv