dziś 18, wszystkich 2771940, online 2

Moja Szkoła Liderem w BHP.
15. 12. 2015

Drużyna uczniów Zespołu Elektrycznych we Włocławku zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Moja Szkoła Liderem w BHP”. Głównym celem konkursu było sprawdzenie znajomości zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Organizatorem cyklicznego konkursu są: Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Centralny Ośrodek Szkolenia i Wydawnictw oraz producent narzędzi ręcznych Wiha Werkzeuge. Do konkursu zaproszono ponad 3500 klas, kształcących się na kierunkach technicznych.

Zgłoszone zespoły miały za zadanie rozwiązanie czterech quizów, które sprawdzały wiedzę m in. z zakresu postępowania powypadkowego, kwalifikacji zdarzeń, chorób zawodowych, środków ochrony indywidualnej oraz instrukcji - oznakowań stosowanych w zakładach pracy.

Komisja powołana do rozstrzygnięcia rywalizacji wyłoniła trzy zespoły finalistów i zwycięzcę. W dniu 16 grudnia w Warszawie w auli Domu Technika przekazane zostaną cenne nagrody.

Drużynę Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku tworzyli tegoroczni maturzyści: Adam Bukowski, kształcący się w zawodzie technik elektryk, Szymon Grzelak, kształcący się w zawodzie technik informatyk, Mateusz Tomczak, kształcący się w zawodzie technik elektronik oraz opiekun p. Maciej Rakowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych.