Mistrzostwa w lutowaniu na Międzynarodowych Targach Automaticon.
04. 03. 2016

W dniach 1- 3 marca br. w Warszawie w halach EXPO odbyły się Międzynarodowe Targi Automaticon. Jednym z uczestników targów była włocławska firma elektroniczna Renex, która zorganizowała w ramach RENEX SOLDERING CHAMPIONSHIP POLAND 2016 pierwsze w Polsce „Mistrzostwa w Lutowaniu”. Mistrzostwa oraz prezentowana oferta firmy Renex cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających targi. W pierwszym dniu „Mistrzostw w Lutowaniu” rywalizowali ze sobą studenci szkół wyższych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W mistrzostwach brało udział dwóch uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Konrad Jabłoński uczeń klasy maturalnej, kształcący się w zawodzie technik elektronik zajął 18 miejsce w mistrzostwach (5 miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Drugi z uczniów - Bartłomiej Bajerowski, zajął 33 miejsce w końcowej rywalizacji (10 wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych).

Mistrzostwa były okazją do zwiedzenia targów przez jedną z klas elektronicznych Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Podczas zwiedzania uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z nowinkami technicznymi z zakresu elektroniki i automatyki przemysłowej.

Warto nadmienić, że włocławska firma Renex jest od wielu lat partnerem branżowym Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Oprócz firmy Renex w targach brała udział łódzka firma elektroniczna TME, która również współpracuje z włocławskim ELEKTRYKIEM.

Końcowa lista zajętych miejsc w finale I „Mistrzostw w Lutowaniu”

1. Nils Thernstrom - Politechnika Białostocka
  2. Mateusz Malanowski - Politechnika Łódzka
  3. Piotr Paczkowski - WSB Poznań