Elektronicy w finale.
23. 03. 2016

15 marca 2016r. w Urzędzie Marszałkowskim województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Jego adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych klas drugich liceum i trzecich technikum.

Celem eliminacji było: upowszechnienie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej wiedzy na temat historii najnowszej Polski, przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i dorobku kulturowego. Organizatorem była Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska. Patronat honorowy nad eliminacjami objął Minister Edukacji Narodowej.

Finalistami szczebla wojewódzkiego konkursu zostali: Bartłomiej Bajerowski i Wiktor Kamiński z kl. III TB kształcących się w zawodzie technik elektronik. Opiekunem uczniów jest p. Dorota Chmielewska.