dziś 18, wszystkich 2771933, online 3

Drugie miejsce w konkursie „Postaw na Słońce”.
140. 10. 2015

W dniu 12 października 2015 roku w gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ogólnopolski konkurs ekologiczny ”Postaw na Słońce”, podczas której wręczono nagrody zwycięskim zespołom. Z wielką radością dzielimy się informacją, że w pierwszej edycji nasz zespół „The Energy” z klasy III TA w zawodzie technik elektryk w składzie Agata Karczewska, Mateusz Białas, Hubert Kompanowski, Mateusz Kotliński, Sebastian Kuźmiński, Marcin Pawełkiewicz, Jakub Ramza, Kacper Ratajczyk, Krzysztof Ulczycki i Mateusz Ziółkowski zdobył drugie miejsce. Opiekunem grupy był pan Jacek Kandyba. Rywalizacja pomiędzy zespołami z 222 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski trwała od października do czerwca, a o końcowym wyniku decydowała łączna ilość punktów z trzech etapów. Konkurs organizowała Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Politechniki Warszawskiej. Praca przy projekcie pozwoliła uczniom nie tylko zdobyć kompleksową wiedzę na temat OZE i fotowoltaiki, ale również rozpowszechnić ją w środowisku lokalnym poprzez kampanię edukacyjną i zorganizowanie konferencji lokalnej. Podczas gali rozdania nagród organizatorzy podkreślali, że są zadowoleni z bardzo wysokiego poziomu pracy i zaangażowania uczestników, a rezultaty przerosły ich oczekiwania! Laureaci i opiekun otrzymali nagrody rzeczowe, a szkoła wzbogaciła się o projektor multimedialny i zestaw fotowoltaiczny do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Wszystkim, którzy nas wspierali, pomagali i kibicowali jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Zespół „The Energy”