ELEKTRYK wysoko w rankingu Perspektywy STEM 2016.
31. 05. 2016

Perspektywy opublikowały Ranking STEM - 200 najlepszych Liceów i 100 najlepszych Techników. Publikacja kategorii technikum STEM odbyła się po raz pierwszy. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku zajęło wysokie 32 miejsce w Polsce, 2 w województwie kujawsko-pomorskim oraz 1 we Włocławku. Jest to wielki sukces Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku i kolejny dowód na to, że jakość kształcenia w szkole odbywa się na najwyższym poziomie w Polsce. Warto przypomnieć, że w naszym kraju jest ok. 3 tys. techników.

STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) to nauka, technologia, inżynieria i matematyka - obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Bez dobrej edukacji w zakresie STEM nie ma innowacyjności, rozwoju i dobrobytu. Poprzez taką publikację Perspektywy dążą do upowszechniania wysokiej jakości w dziedzinach nauk ścisłych.

Ranking Techników STEM 2016 uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

Ranking został oparty na trzech kryteriach:

• wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka (50%);
  • wynikach matury obowiązkowej z matematyki (35%);
  • sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych, odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM (15%).

Do góry  | Powrót do aktualności  | Tabela z wynikami rankingu techników STEM 2016