dziś 18, wszystkich 2772006, online 1

Sukces Jakuba.
16. 06. 2016

10 czerwca 2016r. w Toruniu nastąpiło rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu „Syberyjska Golgota” Losy Sybiraków na Wschodzie w latach 1795-1956. Organizatorem eliminacji był Zespół Szkół nr 1 i Związek Sybiraków Oddział w Toruniu. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Piotr Całbecki. Adresatami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Celem konkursu m.in. było:

• propagowanie wśród młodzieży wiedzy o losach Polaków w latach 1795-1956,
  • umacnianie postaw patriotycznych,
  • pogłębienie wśród uczniów wiedzy na temat historii Polaków

Miło nam poinformować, że laureatem I miejsca został Jakub Chrabąszczewski z kl. I TD kształcący się w zawodzie technik informatyk, który w nagrodę otrzymał dysk przenośny do komputera. Wręczenie nagród było połączone z uroczystością odsłonięcia pomnika Zesłańcom Sybiru.

Opiekunem pracy konkursowej Jakuba była p. Dorota Chmielewska.