dziś 18, wszystkich 2771964, online 3

Szymon finalistą Olimpiady.
02.03.2016

29 lutego 2016r. tegoroczny maturzysta Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, Szymon Grzelak z kl. IV Te kształcący się w zawodzie technik informatyk, uczestniczył w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach i Wolnościach Obywatelskich. Patronat nad eliminacjami objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Olimpiada składała się z trzech etapów. W zmaganiach szkolnych młodzież rozwiązywała test pisemny. W całym kraju wzięło w nich udział ponad 600 uczniów. Do II etapu zakwalifikowano uczniów, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów. W II etapie okręgowym uczestnicy rozwiązywali test składający się zarówno z pytań zamkniętych jak i otwartych. W eliminacjach wzięło udział 88 uczniów z całego kraju. Do III etapu finałowego zakwalifikowano 12 uczniów. Odbył się on w stolicy. Jego organizatorem był Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Uczestnicy rozwiązywali test zawierający pytania otwarte i zamknięte oraz uczestniczyli w części ustnej przed Komisją Główną, której przewodniczył prof. Jerzy Stępień – były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Ostatecznie Szymon uzyskał VI miejsce i otrzymał tytuł finalisty Olimpiady. Ucznia do eliminacji przygotowywała p. Dorota Chmielewska.