Dwadzieścia trudnych lat historii.
29. 11. 2016

22 listopada b.r. odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii 1970-1990”. Polegał on na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Eliminacje składają się z trzech etapów. Zwycięzcy konkursu będą mogli dostać się bez egzaminów na najlepsze uczelnie w Polsce, m. in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Gdański. Laureaci trzech miejsc otrzymają roczne stypendia naukowe oraz bony na wybrane publikacje IPN. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie klas II i III technikum.

Do drugiego etapu wojewódzkiego konkursu awansowało dwoje uczniów, którzy w szkolnym etapie uzyskało dwie najwyższe liczby punktów, ale nie mniej niż 35% maksymalnej ilości punktów do zdobycia. Są to Kacper Kamiński z klasy III Te oraz Wojciech Hendzelek z klasy III Tb. Organizatorem eliminacji jest gdańska Fundacja Centrum Solidarności.