Energia alternatywna z Fundacją "ANWIL dla Włocławka" w ELEKTRYKU.
04. 12. 2016

Fundacja ANWIL dla Włocławka ogłosiła wyniki konkursu grantowego „Uczę się z ANWIL”.

Projekt Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku pn. „Energia alternatywna – teraźniejszość i przyszłość praktycznego wykorzystywania w szkole” uzyskał aprobatę kapituły Fundacji ANWIL dla Włocławka, co oznacza, że szkoła otrzyma dofinasowanie na realizację zajęć dotyczących zagadnień energii odnawialnej.

Realizacja projektu „Energia alternatywna – teraźniejszość i przyszłość praktycznego wykorzystywania w szkole” będzie miała na celu podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, dotyczących energii odnawialnej. Zagadnienia projektowe zostaną wplecione w tok lekcyjny zajęć edukacyjnych.

W czasie realizacji programu przewidziano m. in. wycieczki tematyczne, wykonanie modelu turbiny wodnej wraz z pomiarami wielkości wytwarzanej energii elektrycznej za pomocą siły ludzkich mięśni, a także przeprowadzenie wielu doświadczeń.

Finalnym produktem projektu będzie zaprojektowanie i zbudowanie mobilnej platformy robotycznej z możliwością zdalnego sterownia oraz autonomicznego trybu wykonania zadań, służących jako pomoc naukowa w realizacji programów nauczania takich zajęć jak informatyka, programowanie mikroprocesorów, elektronika, elektrotechnika itp.

Koordynatorami projektu są nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych p. Agnieszka Dyszczyńska i p. Jarosław Dąbrowski.