Dwie dekady historii.
22. 03. 2017

15 marca 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbył się etap wojewódzki Olimpiady Solidarności. W czwartej już edycji wzięło udział około 800 uczniów z całej Polski. Celem przedsięwzięcia było budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych poprzez podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski, a także rozbudzenie zainteresowań dotyczących genezy i przebiegu przemian demokratycznych w kraju. Uczniowie klas II liceum i III technikum rozwiązywali test złożony z pytań o różnym stopniu trudności. Finalistami etapu wojewódzkiego zostali uczniowie „Elektryka”: Wojciech Hendzelek z kl.IIIB kształcący się w zawodzie technik elektronik i Kacper Kamiński z kl.IIITE kształcący się w zawodzie technik informatyk. Opiekunem uczniów jest p.Dorota Chmielewska.