Porozumienie o współpracy z RPC Superfos.
13. 02. 2017

Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku podpisał porozumienie o współpracy z firmą RPC Superfos Poland sp. z.o.o. z Kalisk k. Lubienia Kujawskiego. Podczas spotkania w siedzibie spółki umowę podpisali p. Tomasz Przygodzki - Dyrektor Zarządzający RPC Superfos Poland i Piotr Człapiński - Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

W ramach umowy RPC Superfos Poland objął patronatem Włocławski Elektryk. Firma wspomoże szkołę w zakresie wyposażenia w sprzęt specjalistyczny, fundowania nagród dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce oraz uczniów odnoszących sukcesy w konkursach specjalistycznych. Ponadto Firma zobowiązała się do umożliwiania realizacji praktyk uczniowskich, fundowania szkoleń zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz wspólnej modyfikacji programów nauczania dla kształconych zawodów z dostosowaniem ich dla potrzeb Firmy. Przewidziana jest także organizacja wycieczek do siedziby Firmy oraz liczne prelekcje.

Jednym z celów współpracy jest także kształcenie uczniów w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku pod potrzeby firmy RPC Superfos, tak aby w przyszłości absolwenci szkoły mogli stanowić średni personel techniczny.

RPC Superfos Poland sp. z.o.o. jest potentatem w skali światowej, w produkcji różnego rodzaju opakowań z tworzyw sztucznych.