Patronacka pracownia automatyki otwarta.
13. 12. 2016

8 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni automatyki, której patronem dydaktycznym jest ORLEN Serwis S. A.

W uroczystości udział wzięła p. dr Barbara Moraczewska – zastępca Prezydenta Miasta Włocławek. Zarząd Spółki Orlen Serwis reprezentował p. Tomasz Dobrowolski, grupę kapitałową PKN Orlen S.A reprezentował p. Jakub Mróz. Ponadto w otwarciu pracowni uczestniczyli p. Roman Biesiadziński - dyrektor ds. Elektrycznych w Spółce Orlen Serwis, Agata Maza – kierownik działu personalnego spółki ORLEN Serwis, p. Ksawery Rafiński opiekun - pracowni automatyki w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, pracownik Spółki Orlen Serwis oraz p. Magdalena Szałkowska i p. Eliza Wiśniewska przedstawiciele z obszaru Działu Personalnego Spółki Orlen Serwis.

W tym dniu włocławski „Elektryk” odwiedzili również radni Rady Miasta Włocławek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty delegatura we Włocławku oraz właściciele i pracownicy lokalnych firm WIKA Polska, RPC Superfos, Elmehurt, Elektrodom, funkcjonujących w branży elektrycznej, mechanicznej i automatyki. W tym jakże ważnym dniu nie mogło zabraknąć uczniów, nauczycieli oraz kadry zarządzającej Zespołu Szkół Elektrycznych.

Piotr Człapiński - dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku nie krył zadowolenia ze współpracy ze Spółką ORLEN Serwis, w wyniku której powstała pracownia automatyki oraz prowadzonych zajęć w systemie dualnym.

Idea powstania pracowni automatyki w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku wynika postała jakiś czas temu i ma na celu dostosowanie kształcenia do potrzeb rynku pracy. W tym roku szkolnym dodatkowymi zajęciami z automatyki wyłonionych zostało w drodze rekrutacji 31 uczniów technikum, kształcących się w zawodzie technik elektryk. W programie zajęć znajdują elementy programowania sterowania procesami technologicznymi stosowanymi w zakładach pracy. Stanowiska uczniowskie wyposażone są w czujniki do badania temperatury, ciśnienia, wielkości przepływów i poziomu. W czasie zajęć uczniowie mają możliwość wykonywania projektów w programie typu CAD. Wszystkie stanowiska zarządzane są za pomocą panelu sterowniczego, znajdującego się w szafie rozdzielczej. Montaż aparatury kontrolno - pomiarowej i automatyki w pracowni trwał od września br. Planuje się ciągłe wzbogacanie pracowni o kolejne stanowiska automatyki przemysłowej.