Uczeń „Elektryka” stypendystą Fundacji ANWIL dla Włocławka.
10. 12. 2016

Fundacja ANWIL dla Włocławka ogłosiła wyniki programu stypendialnego „Uczymy się z ANWIL”, którego głównym celem jest wspieranie uzdolnionych uczniów. Jednym ze stypendystów został Dariusz Dziwulski - uczeń klasy I Tb – kształcący się w zawodzie technik elektronik. Stypendium przyznano za dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz działalność społeczną.

W czasie wolnym od zajęć lekcyjnych Darek uprawia sport, jakim jest karate tradycyjne. Trenuje już od 10 lat pod okiem senseia Jarosława Bicza, a od 8 lat także senseia Krzysztofa Neugebauera (trenera kadry narodowej seniorów).

Jego największymi sukcesami są:

• I miejse w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych;
  • II miejsce w konkurencji fuku - go juniorów młodszych w XXVI Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w 2015 roku we Włocławku;
  • brązowy medal Mistrzostw Świata w konkurencji kata indywidualne kadetów w XVII Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym 24 - 25 X 2014 roku w Genewie (Szwajcaria)- występował jako reprezentant kadry polski.

Dzięki swym osiągnięciom Darek zakwalifikował się do kadry narodowej i w barwach Polski zdobył wice-mistrzostwo Europy w konkurencji kata indywidualne kadetów na XXXII Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym 17 - 18 X 2015 Wilno (Litwa).

Obecnie jako posiadacz 2 DAN - a (drugi czarny pas) Darek Dziwulski szykuje się do nowego sezonu, a w nim startu w XXVIII Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym, które odbędą się w dniach 16 - 18 czerwca 2017 roku w Zamościu.