Uroczystości państwowe w 100-lecie odzyskania niepodległości.
16. 05. 2018

Jak co roku w maju, obchodziliśmy uroczystości państwowe związane z historią Polski oraz święto pracy. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. 1 maja w parafii św. Józefa we Włocławku wspominaliśmy św. Józefa - patrona ludzi pracy. 3 maja na placu przed bazyliką katedralną uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszę św. odprawił ks. bp Bronisław Dembowski, a okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Włocławka dr Marek Wojtkowski. 8 maja u stóp Pomnika Żołnierza Polskiego na placu Wolności, odbyła się miejska uroczystość upamiętniająca dzień zakończenie II wojny światowej. Uczestniczyły w nich poczty sztandarowe włocławskich szkół, organizacji kombatanckich i służb mundurowych.

Autor: p. P. Człapiński