O historii w ramach projektu "Niepodległa".
08. 02. 2018

2 lutego 2018 r. w ramach projektu "Niepodległa" uczniowie klasy I Td i II Tc uczestniczyli w pierwszym z cyklu wykładów historycznych dotyczących okoliczności odzyskania przez państwo polskie niepodległości. Tytuł wykładu pogłębiającego zagadnienia historii regionalnej to „Włocławek na progu niepodległości, latach 1914-1918 r. Wykład poprowadził kierownik Muzeum Historii Włocławka p. Tomasz Wąsik. Po wykładzie nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody dla ucznia Roberta Kikosickiego z klasy IV Ta, który najlepiej napisał szkolny test wiedzy o Józefie Piłsudskim i jego czasach. Napisanie testu w dniu 150 urodzin Marszałka Piłsudkiego rozpoczynało szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nagrodę którą było opracowanie historyczne "Historia Polski 1918-1989 Od Niepodległości do Niepodległości" przekazała nauczyciel historii Agnieszka Chmielewska, organizator spotkania.