Polska… Nasza Niepodległa.
09. 05. 2018

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości 24 kwietnia b.r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska… Nasza Niepodległa”. Celem konkursu jest przypomnienie walki Polaków o niepodległość w XIX i XX wieku, promowanie postawy szacunku dla minionych pokoleń oraz wskazanie postaci historycznych, które pokazały jak istotne jest umiłowanie ojczyzny.

W eliminacjach szkolnych polegających na rozwiązaniu testu wiedzy, udział wzięło 6 uczniów. Aby zakwalifikować się do II etapu należało uzyskać co najmniej 50% punktów. Najwyższe lokaty w etapie szkolnym uzyskali: Igor Sosnowicz z kl. I TC, Alan Mazurek z kl. II TB i Damian Domagalski z kl. I TA. O zakwalifikowaniu uczniów do etapu finałowego zdecyduje Główna Komisja Konkursowa. Organizatorem eliminacji była nauczycielka historii p. Dorota Chmielewska.

Autor: p. D. Chmielewska