Rekord Polski pobity!
20. 09. 2018

19 września 2018 r. na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym miała miejsce próba bicia rekordu Polski w machaniu flagą narodową. Uczniowie klas II Tc, III Tc oraz 10 uczniów z klasy IV Te wraz z opiekunami p. Karoliną Augustyniak i p. Jarosławem Nadolskim trzymali 100 metrową flagę jednocześnie machając w rytm hymnu narodowego małymi flagami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Po przeliczeniu wszystkich uczestników przez przedstawicielkę Biura Rekordów okazało się, że jednocześnie machało flagą 1829 osób. Tym samym rekord Polski został pobity. Potwierdzeniem pobicia rekordu jest Certyfikat dla szkoły oraz certyfikaty dla uczniów oraz opiekunów biorących udział w patriotycznym wydarzeniu zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autor: p. K. Augustyniak